Вирощування печериць з готових блоків!

В статті про вирощування шампіньйонів, ми дізнались про технологію приготування компосту. Це дуже важливий етап при вирощуванні і один з найскладніших. Від нього залежить кінцевий продукт, а точніше, його кількість та якість. Тому, більшість грибних господарств довіряють цей процес спеціалізованим фірмам. Про це ми поговоримо далі….

На сьогоднішній день обмежена кількість грибних господарств вирощують гриби на власному компості. Справа не в дефіциті сировини. Насправді, для тих хто займається вирощуванням в комерційних цілях, безпечніше і зручніше купувати готовий компост на спеціалізованих підприємствах. Компост для шампіньйонівЧому?На таких виробництвах, кожен компонент сировини, перевіряється лабораторно на вміст мінеральних елементів і складових що потрібні для росту грибниці і формування гриба.

Міцелій (грибниця), також вирощується цими підприємствами, в спеціально обладнаних лабораторіях, при стерильних умовах.

Пастеризаційні пастеризація компостукамери здійснюють термічну обробку компосту. Це дозволяє позбутись від грибків, плісняви  та інших паразитів. Тобто, купуючи компост, виробники дають гарантію якості а грибні господарства економлять час та забезпечують себе якісною сировиною.

Що таке готові блоки? 

Готові блоки – це якісно приготовлений компост, який вже засіяний грибницею (міцелієм).
готовий блок для шампіньйонів

Компост розфасовується в поліетиленові блоки (брикети), прямокутної форми (показано на малюнку). Далі їх запаюють та готують до відправлення. Зручність таких брикетів полягає в тому, що гриби можна вирощувати безпосередньо з блоків, тобто не потрібно пересипати компост в ящики. Їх можна легко розмістити  на стелажах, та зручно утилізувати після відпрацювання.

Інструкція з використання.

На малюнку нижче, ви зможете візуально побачити головні етапи.

Вирощування шампіньйонів з готових блоків

  • Етап 1, 2, 3 – надрізати плівку з трьох сторін блоку, та накрити його тією ж плівкою або газетою (потрібно щоб зберегти вологу);
  • Етап 4 – через 12-14 днів, блок покриється грибницею (нагадує білу павутину). Це значить що процес проходить добре. Після цього наносимо шаром 3-5 см., покрівельний матеріал (торф);
  • Етап 5 – розрівнюємо верхній шар;
  • Етап 6 – зволожуємо.

mikos.infoВарто знати! Зволоження потрібне на всьому етапі, від проростання грибниці до росту плодових тіл. Кількість води та періодичність поливу залежить від вологості в приміщення. Цей процес потрібно контролювати візуально та не допускати накопичення води між компостом та торфом.

Наступні кроки вирощування, ви вже знаєте з статті технологія вирощування шампіньйонів!“, тому не будемо розписувати її знову. Нагадаю тільки про те, що приміщення для вирощування повинно бути чистим,  а кліматичні умови збережені згідно показників:

ПЕРІОД ПРОРОСТАННЯ ГРИБНИЦІ

– температура повітря 22-24°С

– температура компосту 24-26°

– вологість в приміщенні 90-95% 

ПЕРІОД РОСТУ ПЛОДОВИХ ТІЛ

– температура повітря 14-17°С

 – температура компосту 17-19°С 

– вологість в приміщенні 85-90%


В підсумку! Вирощувати гриби шампіньйони з використанням готових блоків, може кожен, потрібно тільки прикласти зусилля та терпіння.

mushroom

40
Поділіться думкою!

avatar
19 Comment threads
21 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
AndriiОлексійRuslanЮліяВолодя Recent comment authors
  Subscribe  
найновішим найстаршим найбільшою кількістю голосів
Повідомляти мене про
Ruslan
Гість
Ruslan

Доброго дня Андрій.Підскажіть будьласка як часто робити полив коли ростуть гриби і чи можна брати воду з крана без відстоювання.Дякую.

Олексій
Гість
Олексій

Доброго дня Андрій. Хочу дізнатись, чи появились у Вас готові блоки печериць для продажу? Я помітив що 3 місяці назад ВИ комусь відписували що нема. Дякую

Юлія
Гість
Юлія

Чи можна повторно використовувати грибні блоки для нового засадження міцелія?

Володя
Гість
Володя

Можете дати номер телефону

Ігор
Гість
Ігор

Доброго дня. Підскажіть а у вас не можна купити готові блоки?

Олексій
Гість
Олексій

А де в Львові можна купити.

Василь
Гість
Василь

чи потрібно на 1,2,3 етапі підливати готові блоки?

Євгеній
Гість
Євгеній

Доброго вечора ! Компост використовується на один сезон ? Тобто якщо пройшли хвилі росту то все ?чи через деякий час можна ще використовувати його?

Володимир
Гість
Володимир

після використвння брекету його можна продати?

Володимир
Гість
Володимир

Дякую.
А надайте будь-ласка контакти, для придбання блоку.
А Ви є м. Києві?

Володимир
Гість
Володимир

Доброго дня!
Підскажіть чи можна в підвалі пустого гаражу вирощувати шампіньони?
Дякую.

андрій
Гість
андрій

яка відстань має бути між поличками стілажів чи це не важно

Світлана
Гість
Світлана

Добрий вечір.Хочу похвалитись своїм враженням першого врожаю.Дякую Андрій за таку радість.(жаль навіть їсти)

Ігор
Гість
Ігор

Добрий день!Підкажіть де можна купити якісний компост?
Можливо є телефон?

Сергій
Гість
Сергій

Доброго дня. Питання. Міцелій в компості гіфцюється по кутам та по бокам блоків. Минуло вже 16 днів з моменту висадки в приміщення, але такого побіління грибниці як на картинці не спостерігаю. Тобто весь компост не вкритий гіфами міцелію. Зате гарно пахне грибами. Що робити? Чекати доки не побіліє весь, чи можна вносити покривний грунт?

Олександр
Гість
Олександр

Пара питаннь по процесу:
Взяв готовий блок. Супер, гриби збираю кожні 3-4 дні партіями від 250 до 800 грам, вже 3 кг зібрав. В погрібі в гаражі сидять, але:
1. Пліснява. В погрібі її було дуже багато, після налагодження вентиляціі стало менше, але вона є і таки пролізла до печериць, як її вивести?
2. Перші печериці були ідеально біленькі. Наразі маю білі і з світлокоричневими плямами. Шо то воно є?

Наталія
Гість
Наталія

Добрий день. Буду ділитись, а точніше кажучи хвалитись досвідом) Спробувала вирощувати гриби шампіньйони в домашніх умовах, так як написано в статті. Спочатку думала не получиться, бо пробувала в звичайних домашніх умовах. Але, результат мене здивував. Спочатку зробила все так як було написано, клімат не вдалось підтримати в точності такий як потрібно, але я була близько до цього) Після, десь приблизно 20 днів, я побачила маленькі грибочки, радості не було меж. Після того я ще ретельніше почала за ними доглядати. Зібрала, як пише автор, з першої “хвилі” найбільшу кількість, десь 4 кг. Після того блок трохи перепочивав і почалась друга хвиля…  Читати далі »

Таня
Гість
Таня

Це ви зібрали стільки з якої кількості? Дякую

Віталій
Гість
Віталій

Де краще заказати блоки?

Таня
Гість
Таня

Почему гриб растет сросшийся? шапки срослись в одну, деформированый.

Валерій
Гість
Валерій

Можливо справа у “рихленні”. Процес “рихлення” роблять для того, щоб грибниця рівномірно розросталась. Тетяна, можливо це є причиною такого росту?