Вирощування печериць з готових блоків!

В попередній статті про вирощування шампіньйонів, я вже писав про те, як можна виростити цей гриб на власноруч приготовленому компості. Але не маючи в наявності необхідної сировини, не кожен  може це зробити.

На сьогоднішній день не багато грибних господарств вирощують гриби на своєму компості, і справа зовсім не у дефіциті сировини для його приготування. Насправді, для тих хто займається вирощуванням в комерційних цілях, безпечніше і зручніше купувати готовий компост на спеціалізованих підприємствах. Компост для шампіньйонівЧому? На таких виробництвах, кожен компонент сировини, перевіряється лабораторно на вміст мінеральних елементів і складових, які необхідні для росту грибниці і формування гриба. Міцелій (грибниця), як правило, вирощується в лабораторіях при таких підприємствах.

Спеціальні пастеризаційні пастеризація компостукамери проводять термічну обробку для знешкодження грибків, плісняви  та інших паразитів. 
Тобто,
купуючи компост, виробники дають гарантію якості а грибні господарства економлять час та убезпечують себе від ризиків неврожайності.

Що таке готовий компост? 

Всі спеціалізовані підприємства пропонують для своїх клієнтів вже готовий, після всіх етапів приготування, компост засіяний грибницею.
готовий блок для шампіньйонів

Як правило, він розфасовується в поліетиленові блоки, або ще їх називають “брикети”, прямокутної форми (показано на малюнку), які запаюються та готові до відправлення.

Зручність полягає в тому що не потрібно пересипати компост в ящики. Вирощувати можна в блоках, розмістивши їх на стелажах. Ще однією перевагою є зручність в утилізації, після відпрацювання.

Початок вирощування.

На малюнку нижче, ви зможете візуально побачити головні етапи.

Вирощування шампіньйонів з готових блоків

Етап 1, 2, 3 – робимо надріз плівки по трьох сторонах блоку;

Етап 4 – через 12-14 днів, після проростання грибниці, покриваємо блок, шаром 3-5 см., покрівельного матеріалу (торф);

Етап 5 – розрівнюємо верхній шар;

Етап 6 – зволожуємо.

mikos.infoВарто знати! Зволоження потрібно проводити на всьому етапі, від проростання грибниці до росту плодових тіл. Кількість води та періодичність поливу залежить від вологості в приміщення. Цей процес потрібно контролювати візуально та не допускати накопичення води між компостом та торфом.

Далі, щоб не повторюватись, я не буду розписувати повністю весь процес. Прочитавши статтю “технологія вирощування шампіньйонів!”, ви самі збагнете що робити. Нагадаю тільки те , що приміщення для вирощування повинно бути чистим,  а кліматичні умови збережені згідно показників:


ПЕРІОД ПРОРОСТАННЯ ГРИБНИЦІ                                                              ПЕРІОД РОСТУ ПЛОДОВИХ ТІЛ

 температура повітря 22-24°С                                                                                  температура повітря 14-16°С
 температура компосту 24-26°                                                                                  температура компосту 17-19°С
 вологість в приміщенні 90-95%                                                                              вологість в приміщенні 85-90%


В підсумку! Вирощувати гриби шампіньйони з використанням готових блоків, може кожен, потрібно тільки прикласти зусилля та терпіння.

mushroom

 

32
Поділіться думкою!

avatar
16 Comment threads
16 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
AndriiВолодяІгорОлексійВасиль Recent comment authors
  Subscribe  
найновішим найстаршим найбільшою кількістю голосів
Повідомляти мене про
Володя
Гість
Володя

Можете дати номер телефону

Ігор
Гість
Ігор

Доброго дня. Підскажіть а у вас не можна купити готові блоки?

Олексій
Гість
Олексій

А де в Львові можна купити.

Василь
Гість
Василь

чи потрібно на 1,2,3 етапі підливати готові блоки?

Євгеній
Гість
Євгеній

Доброго вечора ! Компост використовується на один сезон ? Тобто якщо пройшли хвилі росту то все ?чи через деякий час можна ще використовувати його?

Володимир
Гість
Володимир

після використвння брекету його можна продати?

Володимир
Гість
Володимир

Дякую.
А надайте будь-ласка контакти, для придбання блоку.
А Ви є м. Києві?

Володимир
Гість
Володимир

Доброго дня!
Підскажіть чи можна в підвалі пустого гаражу вирощувати шампіньони?
Дякую.

андрій
Гість
андрій

яка відстань має бути між поличками стілажів чи це не важно

Світлана
Гість
Світлана

Добрий вечір.Хочу похвалитись своїм враженням першого врожаю.Дякую Андрій за таку радість.(жаль навіть їсти)

Ігор
Гість
Ігор

Добрий день!Підкажіть де можна купити якісний компост?
Можливо є телефон?

Сергій
Гість
Сергій

Доброго дня. Питання. Міцелій в компості гіфцюється по кутам та по бокам блоків. Минуло вже 16 днів з моменту висадки в приміщення, але такого побіління грибниці як на картинці не спостерігаю. Тобто весь компост не вкритий гіфами міцелію. Зате гарно пахне грибами. Що робити? Чекати доки не побіліє весь, чи можна вносити покривний грунт?

Олександр
Гість
Олександр

Пара питаннь по процесу:
Взяв готовий блок. Супер, гриби збираю кожні 3-4 дні партіями від 250 до 800 грам, вже 3 кг зібрав. В погрібі в гаражі сидять, але:
1. Пліснява. В погрібі її було дуже багато, після налагодження вентиляціі стало менше, але вона є і таки пролізла до печериць, як її вивести?
2. Перші печериці були ідеально біленькі. Наразі маю білі і з світлокоричневими плямами. Шо то воно є?

Наталія
Гість
Наталія

Добрий день. Буду ділитись, а точніше кажучи хвалитись досвідом) Спробувала вирощувати гриби шампіньйони в домашніх умовах, так як написано в статті. Спочатку думала не получиться, бо пробувала в звичайних домашніх умовах. Але, результат мене здивував. Спочатку зробила все так як було написано, клімат не вдалось підтримати в точності такий як потрібно, але я була близько до цього) Після, десь приблизно 20 днів, я побачила маленькі грибочки, радості не було меж. Після того я ще ретельніше почала за ними доглядати. Зібрала, як пише автор, з першої “хвилі” найбільшу кількість, десь 4 кг. Після того блок трохи перепочивав і почалась друга хвиля…  Читати далі »

Таня
Гість
Таня

Це ви зібрали стільки з якої кількості? Дякую

Віталій
Гість
Віталій

Де краще заказати блоки?

Таня
Гість
Таня

Почему гриб растет сросшийся? шапки срослись в одну, деформированый.

Валерій
Гість
Валерій

Можливо справа у “рихленні”. Процес “рихлення” роблять для того, щоб грибниця рівномірно розросталась. Тетяна, можливо це є причиною такого росту?