Вирощування гливи на пеньках!

Глива – унікальний гриб. В природі вона росте на всіх твердолистяних та м’яколистяних породах дерев. Перераховувати не будемо, це займе багато часу… Це тільки доводить що культивувати цей гриб можна навіть на присадибній ділянці. Саме про такий метод вирощування ми поговоримо в цій статті. 

1349290828_veshenkaВирощування гливи в природньому для неї середовищі, тобто на стовбурах дерев, називається екстенсивним методом вирощування. Це можуть бути як пеньки дерев так і зрізані колоди. Багато грибних господарст в додаток до штучного вирощування експерементують також з екстенсивним методом на присадибній території. Також не є секретом, що вирощувати гливу на пеньках полюбляють дачники. Хоч це не круглорічний врожай, але сезонно збирати гриби також радує око)

Отож, давайте перейдемо до самого процесу.

penДовгі колоди розпилюємо на бруски 30-40 см. Та впродовж тижня вимочуємо у воді.

Якщо деревина щойно зрізана, то в ній достатньо вологості і додатково замочувати не потрібно.

Вологість деревини повинна бути в межах 80-90%. Зверніть увагу, що оптимальний діаметр брусків не менший 25 см.

Наступний крок – внесення грибниці. На цьому етапі можна використовути зерновий міцелій або міцелій на палочках. Із зерновим, ми вже познайомились у статті “Вирощуємо гливи (вешенки)!”.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAМіцелій на палочках – та сама грибниця, тільки як носій використовуються деревяні палочки (показано на малюнку). Вони, в певній мірі, полегшують процес внесення грибниці. Тут вже по бажанні.

Існують багато способів внесення грибниці, деякі з них можна побачити на малюнках нижче.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

916752170

В брусках просвердлюють або надпилюють отвори та вносать міцелій. Отвори затикають мохом, тирсою або клейкою лентою.

Розхід міцелію на 1 брусок – 100-150 грам.

424400Або, відпилюють диск товщиною 1.5 – 2 см., на торець вкладають грибницю, накривають диском та закріплюють (наприклад забивають цвяхами).

Після внесення грибниці, бруски складають в приміщення з температурою 15-20ºС. Це може бути підвал, гараж, сарай і т.п. Щоб вони не пересихали їх поливають водою, а також для зберігання вологості їх накривають плівкою (попередньо зробивши декілька отворів).

Проростають бруски від 2 до 3 місяців (все залежить від деревини). При правильному процесі Ви побачите на поверхні білий наліт, це проростає грибниця.mic_teh2

Після того як вони заростуть, бруски переносять на їх постійне місце. Потрібно уникати попадання прямого сонячного світла, тому ділянка повинна бути в тіні.

penyokРозміщувати бруски можна будь як. Здебільшого їх закопують на 10 см в землю по всій ділянці. Таким чином брусок отримує вологу із землі, що запобігає його пересиханню.

При підвищеній температури повітря додатково зволожуть землю навколо брусків.

Врожай.

Як вже вказувалось, при вирощуванні таким способом, гриби виростають сезонно.

mikos.infoВарто знати! На сьогоднішній час, існують багато видів гливи які вирощуються на пеньках. Кожен із них має свої параметри росту.  Тому час плодоношення запитуйте у продавцій міцелію, читайте на упаковці або шукайте інформацію в інтернеті.

Наприклад, глива звичайна виростає коли температура середовища вирівнялась на рівні 8-15ºС, а це приблизно вересень – жовтень.

Кількість врожаю залежить від деревини. Якщо це твердолистяні породи дерев, врожайність – 20 кг (приблизно) із 100 кг., деревини. М’яколистяні породи дають на 5-7 кг., менше врожаю. Та навіть така врожайність прикрасить не тільки ваш стіл, але і присадибну ділянку.

Бажаю всім успіху та щедрого врожаю!

 

81777-i_021

P.S. Підпишіться під статтю, та дізнавайтесь свіжу інформацію першими.

Поділіться думкою!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти мене про