Покрівельний матеріал або “покровка” !

Як розповідається в статті про  вирощування шампіньйонів, для росту плодових тіл – потрібен покрівельний матеріал. Доведено що без його нанесення, плодові тіла розвиваються погано, або взагалі не розвиваються.

Тому, після повного заростання грибницею компосту, шаром 3-5 см., потрібно нанести торф (покрівельний матеріал).

mikos

Звідки його взяти?

Якщо вирощування проводиться в невеликих розмірах, то купити його можна в звичайному квітковому магазині («Грунт універсальний»), він прекрасно підійде для таких цілей.

Для комерційного вирощування шампіньйонів, цей варіант «вдарить по кишені», в такому випадку залишається купити на спеціалізованих підприємствах або ж зробити самому. Зупинимось на другому варіанті.

Отже, найчастіше для покрівельного матеріалу використовують перехідний або низинний торф із додаванням вапняку або гіпсу (у співвідношенні 80/20). Беруть торф на глибині 15-25 см, тому що верхній шар землі містить в собі коріння рослин та шкідники, а це може пошкодити майбутньому врожаю. Далі, покрівельний матеріал потрібно знезаразити. Найкраще використати водяний пар (покрівельний матеріал витримують при температурі 70°С3 години, або при 60-65°С5-6 год). Ще одним способом дезінфекції є використання розчину формаліну. При цьому варіанті беруть 40% розчин формаліну та розводять з водою 1:20. На бетонному покритті, розкладають покрівельний матеріал, обробляють отриманим розчином, та накривають поліетиленовою плівкою. В такому стані його витримують 2-3 дні.

mikos.infoВарто знати! Температуру в приміщенні, де проводять обробку формаліном, рекомендується підтримувати в діапазоні не меншому 15°С.

Після 2-3 днів, торф перетрушують для звільнення залишків пари формаліну.

Перед нанесенням, готовий покрівельний матеріал додатково зволожують (при необхідності), та розбивають комки що залишились.

P.S Якщо ваше грибне господарство орієнтоване на великі площі для вирощування, не поскупіться, купіть якісний покрівельний матеріал у тих хто спеціалізується на цьому.

Вирощування шампіньйонів

P.S. Підпишіться під статтю, та дізнавайтесь свіжу інформацію першими.

Поділіться думкою!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти мене про